20. Jarní sprint 2023

Jubilejní 20. Jarní Sprint se konal v sobotu 29.4.2023 na letištní ploše v Chrášťanech u Českého Brodu.

I přes velmi aprílové počasí přijelo 65 vzduchem chlazených vozů Volkswagen. Celkem 45 z nich se v 10 kategoriích postavilo na trať. Závodilo 33 vozů VW Brouk, 2 vozy v kategorii KDF, 3 vozy v kategorii Buggy a 7 vozů VW Bus.
Zpestření přinesly exhibiční závody moderních vozů Volkswagen, např. ID Buzz a ID 4 od Louda Auto.

O doprovodný program se postaral náš partner Louda Auto. Jednak samotnými napínavými exhibičními jízdami, a dále prohlídkou vystavených vozů - Volkswagen 6.1, Volkswagen Multivan a Volkswagen Crafter.

I pro budoucí generaci závodníků, děti všeho věku, byl připraven program. Kdo chtěl akční zábavu, mohl na skákací hrad ve tvaru VW Brouk, který poskytl Louda Auto. Klidnější a kreativní zábava probíhala pod záštitou našeho partnera, Federace klubu historických vozidel ČR (FKHV ČR), který pohámala zrealizovat Šárka. Děti nadšeně vybarvovaly různé obrázky s motivy VW Brouk a VW Bus. 

Mimo výše zmíněné parnery Louda Auto a FKHV ČR, byli našimi sponzory firmy Ricom, Bertrams a Aujeský. Všem partnerům a sponzorům tímto děkujeme! S jejich pomocí pro Vás můžeme závody pořádat.

V letošním roce jsme se rozhodli podpořit psí útulek Alíkov. Po celý den jste mohli na stánku s tričky přispívat na dobrou věc. Vybralo se krásných 3.217 Kč. Během vyhlášení ještě proběhla dražba našich triček ze čtyř posledních ročníků. Vítězným dražitelem se stal Aleš Šorfa z VW Brouk Klubu České Budějovice s částkou 1.100 Kč, za což mu srdečně děkujeme! Jako klub jsme celkovou částku dorovnali na 5.000 Kč. Všem zúčastněným děkujeme!
Za vybrané peníze se nakoupil bezmála "metrák" granulí. Předání psímu útulku Alíkov bylo krásné a emotivní. Co o nás napsal psí útulek, se můžete podívat tady - Psí útulek Alíkov.

Poděkování patří také celému týmu organizátorů i přátel, kteří nám pomohli a bez kterých by se Sprinty neobešli.
U přejímky bystré oko Herbieho zařazovalo vozy do jednotlivých kategorií. Skvělá dvojice moderátorů, OB a Želváka Boba, nás opět provedla celým dnem. Ve stánku s občerstvením byl tým Jirky Čemuse (Kuchař), který pro vás připravil různé dobroty.

Závody byly napínavé od začátku do konce. Byli jsme svědky rychlých rozběhů za velkého povzbuzování diváků, napínavých okamžiků na brzdě, kde se nejednou stalo, že závodník nedobrzdil, a dal tak šanci na postup svému soupeři. A samozřejmě čekání, jaká vlajka bude vlát v cíli, která dráha zvítězila!

A jak to tedy dopadlo? Podívejte se sami!

Více fotek naleznete zde a zde. Další fotky budou dodány.
Povídání na Facebooku naleznete zde.
Povídání na Flatu naleznete zde.
Odkaz na článek naleznete zde.

.